Krótko

„Magiczny świat obróbki metali” – targi EMO 2021 w Mediolanie

EMO MILANO 2021 to jedne z największych na świecie targów technologii przemysłowych, w których biorą udział kluczowi gracze w dziedzinie obrabiarek do obróbki metali i obróbki skrawaniem, robotyki, technologii wspomagających i automatyzacji, rozwiązań cyfrowych fabryk oraz produkcji przyrostowych, czyli druku 3D. Targi odbędą się w tym roku w terminie od 4 do 9 października.

W dniu 16 czerwca miała miejsce konferencja online, podczas której organizatorzy EMO w Mediolanie zaprezentowali najnowsze informacje na temat goszczących naprzemiennie w Hanowerze i Mediolanie targów.

Wśród prelegentów byli:

• Antonino Mafodda, Dyrektor Italian Trade Agency w Polsce

• J.E. Aldo Amati Ambasador Włoch w Polsce

• Alfredo Mariotti, Dyrektor generalny targów EMO MILANO 2021

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 16 czerwca, Ambasador Włoch w Polsce J.E. Aldo Amati stwierdził, że ta edycja targów EMO w Mediolanie ma szczególne znaczenie. Jest to pierwsza edycja tak dużych targów po okresie pandemii, które nie są organizowane wirtualnie.

Natomiast Dyrektor Generalny EMO MILANO - Alfredo Mariotti, przedstawił plan tegorocznych targów, które mają odbyć się w całym obiekcie. Organizatorzy dbając o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno wystawców, jak i zwiedzających przygotowali specjalny Protokół Bezpieczeństwa, który ma ograniczyć ryzyko zarażenia się Covid-19. Protokół dostępny jest na stronie targów www.emo-milano.com/en/visit/

Ostatnia edycja targów w roku 2015 EMO w Mediolanie przeciągła rzeszę zwiedzających – targi odwiedziło ponad 155 tysięcy gości! Zapytany o prognozy na ten rok, Dyrektor Alfredo Mariotti powiedział, iż organizatorzy spodziewają się liczby zwiedzających na poziomie 70-80 tysięcy. Biorąc pod uwagę obecną sytuację panującą na świecie, to bardzo duża liczba. Wystawcy mogą być spokojni, na stoiskach można spodziewać się sporego ruchu.

Podczas EMO 2015 swoje oferty przedstawiło 1400 wystawców z 39 krajów, tymczasem obecność na tegorocznej edycji potwierdzili wystawcy z 30 krajów. Wśród firm, które będzie można spotkać na EMO są: DMG MORI, GF Machining Solutions, Renishaw, Rosa, Haas, Hurco, Siemens i wiele innych. Pełna lista wystawców na stronie www.emo-milano.com/en/box/have-already-confirmed/ Powoli wracamy do normalności, rozpoczynające się jesienią targi w Polsce oraz za granicą są tego dowodem. Zatem do zobaczenia na targach.

Więcej na temat targów EMO w Mediolanie na stronie: https://emo-milano.com/


Forum Narzędziowe OBERON, EL