Krótko

Technologia mocowania poligonalnego teraz także dla narzędzi napędzanych

Technologia mocowania poligonalnego teraz także dla narzędzi napędzanych

Wysoce precyzyjna technologia mocowania poligonalnego TRIBOS firmy SCHUNK teraz będzie wykorzystywana także w tokarkach oraz obrabiarkach zespołowych z automatycznymi obrotowymi stołami indeksującymi wyposażonych w narzędzia napędzane. Firma SCHUNK opracowała w tym celu specjalne poligonalne oprawki narzędziowe ze stożkiem ER, które można zestawiać ze wszystkimi dostępnymi na rynku mocowaniami oprawek z tuleją zaciskową ER, a w szczególności z narzędziami napędzanymi.

W systemie mocowania wykorzystano uniwersalność stożka ER i połączono ją z precyzją technologii mocowania poligonalnego. Zamiast stosowania mniej dokładnego uchwytu z tuleją zaciskową, mocowanie TRIBOS umieszczono w istniejącej oprawce narzędziowej i zabezpieczono nakrętką zaciskową ER.

Zaleta: długość narzędzia w mocowaniu TRIBOS można regulować z dokładnością do 0,01 mm i jest ono wymieniane w uchwycie z tuleją zaciskową w zaledwie kilku krokach. W ten sposób użytkownik czerpie korzyści dzięki krótkiemu czasowi nastawiania, a także znacznie większej dokładności powtórzeń systemu mocowania pod względem ruchu obrotowego i długości narzędzia.


Więcej informacji na stronie:

Zapraszamy na stronę >>>