Krótko

POLCOMM otwiera fabrykę płytek wieloostrzowych

POLCOMM, producent dedykowanych rozwiązań narzędziowych dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego, otwiera fabrykę płytek wieloostrzowych. Firma zainwestowała ponad 48 mln złotych w pełni zautomatyzowany, wyposażony w najnowocześniejszą technologię zakład produkcyjny.

W nowej fabryce projektowane są zarówno płytki, jak i narzędzia prasowalnicze. Nowoczesna narzędziownia wyposażona jest w roboty, lasery i pełny system paletyzacji. Uruchomiono wydziały prasowania, spiekania i nakładania powłok PVD, a nad kontrolą jakości czuwa laboratorium metalograficzne.

Fabryka dysponuje również centrum demonstracyjno-szkoleniowym dla klientów. POLCOMM wdrożył innowacyjną technologię wytwarzania wymiennych płytek skrawających z węglika spiekanego. Już w tym roku firma rozpoczyna sprzedaż tokarskich i frezarskich płytek wieloostrzowych.

P.H.M. POLCOMM jest jedną z dynamiczniej rozwijających się firm na rynku krajowym, zajmujących się produkcją i kompleksową obsługą serwisową narzędzi skrawających. Firma powstała w 2000 roku i od samego początku stale rozbudowuje potencjał technologiczny. Oferuje szeroką gamę własnej produkcji narzędzi skrawających i pełny zakres usług serwisowych.