Krótko

Nowy model robota współpracującego FANUC CR-14iA/L o udźwigu 14 kg

Szósty model zielonego robota w ofercie firmy FANUC stanowi optymalne połączenie cech CR-7iA tj. drugiego, co do wielkości i udźwigu robota w serii oraz nieco większego CR-15iA, który został wprowadzony na rynek niespełna rok temu. Nowy robot CR-14iA/L został zaprojektowany myślą o zapewnieniu producentom możliwości robotyzacji tych odcinków linii, gdzie wymagane jest przenoszenie przedmiotów o masie do 14 kg. W porównaniu do modelu CR-7iA, dedykowanego do pracy ze średnimi obciążeniami, udźwig nowego robota został zwiększony o 100 proc., przy zachowaniu takiej samej masy i gabarytów korpusu robota. Nowy robot może również pracować w nieco szerszym zasięgu - max. 911 mm. Podobnie jak inne roboty z serii nowy CR-14iA/L jest robotem uniwersalnym, przeznaczonym zarówno do pracy w niewielkich przestrzeniach, jak również do obsługi większych ładunków np. w procesach załadunku i rozładunku maszyn.

FANUC ROBODRILL - nowy wymiar obróbki skrawaniem

Nowa seria obrabiarek ROBODRILL α-DiB5 to sześć kompletnie przeprojektowanych modeli centrów obróbczych w rozmiarach S, M i L, dostępnych w wersji standardowej oraz rozbudowanej (ADV - advanced). Obrabiarki w wersji standardowej potwierdzają, że ROBODRILL to synonim szybkości, wysokiej jakości i wszechstronności, natomiast wersje rozbudowane stworzone z myślą o nowoczesnej obróbce z dużą prędkością, wyznaczają zupełnie nowe standardy w swojej klasie.

Z uwagi na to, że obrabiarki ADV są oferowane z szeregiem zaawansowanych opcji specjalnych (niedostępnych w modelach standardowych) stanowią doskonałą alternatywę dla dużych, wyspecjalizowanych maszyn i są optymalnym rozwiązanie dla wielu sektorów przemysłu. Obróbka jest w tych maszynach realizowana bardzo szybko m.in. z uwagi na superszybką wymianę narzędzi (0,7 sek.), a także możliwość stosowania złożonych narzędzi (zdolność przeładunkowa wynosi 4 kg).

FANUC ROBOCUT - innowacyjna obróbka elektroerozyjna

FANUC ROBOCUT to rozwiązanie wręcz idealne do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach np. stempli, wykrojników, matryc, trudnych lub wręcz niemożliwych do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. W ofercie FANUC są dostępne trzy modele ROBOCUT zróżnicowane pod względem wielkości i wagi przedmiotu obrabianego oraz długości przesuwów w osiach X, Y, Z, U, V. Zastosowany w maszynie sterownik FANUC 31i-WB w połączeniu z nowym typem generatora pozwala na bardzo szybką, wydajną i dokładną obróbkę. Nowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w obrabiarkach ROBOCUT, produkowanych zgodne z normami ISO 9001, pozwalają na znaczne obniżenie zużycia energii. Obrabiarki ROBOCUT są przygotowane do współpracy z robotami przemysłowymi w ramach zintegrowanych aplikacjach, wymagających tylko nadzoru operatora.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z przedstawicielami firmy FANUC.