Krótko

Yamazaki Mazak integruje maszyny INTEGREX i-100 z systemem przenośnikowym BARTAC

Firma Yamazaki Mazak zintegrowała odbierak i przenośnik detali BARTAC ze swoją flagową rodziną maszyn INTEGREX, by zapewnić jeszcze większą efektywność transportu wyrobów gotowych.

Obrabiarka wielozadaniowa INTEGREX i-100 BARTAC ST wyposażona w system sterowania SmoothX CNC charakteryzuje się dużą przestrzenią obróbki i jednocześnie zwartą, ergonomiczną konstrukcją oraz wysoką dokładnością i wydajnością. Jest w stanie obrabiać zarówno okrągłe, jak i graniaste detale bezpośrednio z surowca zgodnie z koncepcją DONE-IN-ONE: po jednokrotnym ustawieniu, na jednej maszynie, z udziałem tylko jednego operatora.

Kompaktowa obrabiarka wielozadaniowa INTEGREX i-100 BARTAC ST - z dwoma wrzecionami tokarskimi i wrzecionem frezarskim do pełnej obróbki 5-osiowej - doskonale nadaje się do wytwarzania małych, skomplikowanych części.

Maszyna INTEGREX i-100 jest wyposażona w wysokoobrotowe (2000 obr./min) wrzeciono główne i drugie wrzeciono o prędkości obrotowej 6000 obr./min, a także głowicę frezarską osiągającą prędkość 12 000 obr./min. Ponadto maszynę zaopatrzono w automatyczny zmieniacz narzędzi i magazyn mieszczący 36 lub — opcjonalnie — 72 narzędzia.

Zastosowany w maszynie inteligentny system podawania pręta automatycznie wysuwa materiał z uchwytu na wymaganą odległość i minimalizuje pozostałości pręta.

Co szczególnie istotne, maszyna mieści wyjątkowo duże pręty, nawet o ø 102 mm, co pozwala na wytwarzanie bardzo szerokiej gamy części, a w szczególności z prętów kwadratowych lub kształtowników wyciskanych o wymiarze 70 mm.

Fot. Obrabiarka INTEGREX i-100 BARTAC ST z systemem sterowania SmoothX CNC jest w stanie obrabiać zarówno okrągłe, jak i kwadratowe detale bezpośrednio z surowca po jednokrotnym ustawieniu, na jednej maszynie, z udziałem tylko jednego operatora.